Këto pije natyrale eliminojnë mukozën dhe gëlbazën në pak minuta

Këto pije natyrale eliminojnë mukozën dhe gëlbazën në pak minuta

Akumulimi i mukusit dhe gëlbazës, përveçse të jetë shumë i bezdisshëm, mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore për ata që vuajnë për një kohë të gjatë.

Me këto dy pije ju mund të përpiqeni t’i luftoni ato të dyja, falë përfitimeve të tyre të fuqishme.

Ja se si t’i përgatisim ato.

Pirja e shafranit. Curcumi është në gjendje të luftojë bakteret dhe të lehtësojë të gjitha infeksionet. Për ta përgatitur, mjafton një lugë çaji shafran i Indisë, 1/2 e kripës dhe një gotë me ujë të ngrohtë për përzierje.

Xhinxheri është definuar si një agjent i fuqishëm natyror, me veti të mëdha antibakteriale dhe antivirale që rrisin imunitetin nga sëmundje të ndryshme.

Përgatitet nga 6-7 copë xhenxhefil, 1 lugë çaji piper i zi, 1 lugë çaji mjaltë, 2 gota uji. Duhet të përgatitet duke e vluar ujin dhe duke shtuar xhenxhefil dhe piper.

Pas mbulimit për një minutë, ulni nxehtësinë dhe shtoni mjaltin, duke vluar gjithçka për një tjetër 5-7 minutash.

Previous Kafeja parandalon kancerin e lëkurës
Next Pixel 3a shihet në dyqanin e Google