Edhe pse shkaktoi aksident, Benedict Camberbeek e fajëson viktimën

Edhe pse shkaktoi aksident, Benedict Camberbeek e fajëson viktimën

Benedict Camberbeek mori pjesë në një incident të pazakontë në ishullin White.

Aktori po e ngiste “Lamborghini Urus 4×4” rreth qytetit Freshwater, kur aksidentalisht goditi çiklistin Michael Lawrence (63) dhe me atë rast i shkaktuar lëndime të rënda në krah.

“Makina u shfaq nga askund në rrugën lokale dhe u drejtua drejt meje. Unë nuk kisha se ku mund të dalë nga rruga, kështu që instinktivisht arriti drejt meje”, tha ai për “The Sun”.

Lawrence ka thënë se ishte përplasur me pasqyrën e veturës së aktorit dhe ishte e mbuluar në gjak. Ai dha një flakaresh prej aktorit me të dal nga vetura.

“Sapo ai doli të më bërtas, kështu që unë ia dhashë një flakaresh nën efektin e adrenalinës. Më pas më ofroi ujë dhe më dërgoi në spital”, tha Lawrence.

Policia britanike konfirmoi incidentin dhe se i aksidentuari po kërkon dëmshpërblim prej 20 mijë eurove.

Previous Fifi i shpreh publikisht dashurinë personit të veçantë: E rrotulloj botën për ty…
Next Shqiptarja Eleni Foureira do të përformojë edhe këtë vit në Eurovision