MAQEDONI

MAQEDONI

Shtabi Qendror Zgjedhor i BDI-së realizoi takim me kandidatët për kryetar komunash

Shtabi Qendror Zgjedhor i Bashkimit Demokratik për Integrim, sot (e Premte 15.09.2017)  realizoi takim me kandidatët për kryetar komunash, bartësit e listave të këshilltarëve dhe shefat e shtabeve vendore. Shefi

MAQEDONI

Ministrat dhe drejtorët, të mos I keqpërdorin veturat zyrtare për zgjedhje

Në prag të Zgjedhjeve Lokale 2017, Qeveria në seancën e saj të 26- të solli deklaratë për angazhime për zgjedhje të lira dhe korrekte dhe i mbështet parimet bazë që

MAQEDONI

BDI godet Kasamin: BESA përçarëse dhe antiokombëtare

Shtabi Qëndror Zgjedhor i Bashkimit Demokratik për Integrim në reagimin e saj ka thënë se Levizja Besa dhe Bilall Kasami bashkë me eksponentët e kësaj partie po vihen edhe një