MAQEDONI

MAQEDONI

Ministria e Drejtësië: Procedura e ekstradimit është në proces

Ministria e Drejtësisë konfirmon se ekziston procedura për ekstradimin e 15 personave nga Maqedonia për të cilët Turqia pretendon se janë anëtarë të organizatës terroriste FETO. Të gjithë janë të

MAQEDONI

A do t’i ekstradojë Shkupi personat e kërkuar nga Ankaraja?

Shqyrtimi i dosjeve të shtetasve të Turqisë në Maqedoninë e Veriut, po vazhdon rrjedhën, pas kërkesës së Ankarasë zyrtare për esktradimin e këtyre personave që, sipas autoriteteve turke, dyshohet se kanë lidhje

MAQEDONI

Hasim Murtezani shqiptari i parë bashkëpunëtor në Qendrën Hulumtuese për Siguri, Mbrojtje dhe Paqe

Hasim Murtezani doktorant në shkencat e sigurisë nga Shkupi, ftohet për bashkëpunim nga Qendra me renome Hulumtuese për Siguri, Mbrojtje dhe Paqe si një kuadro i cili është i kualifikuar

MAQEDONI

Stomatologu Dr. LUKANOVSKI i bën të lumtur pacientët që kanë probleme me dhëmbët edhe nga Amerika dhe Evropa, vendos implante dhe cirkon

Shërbimi dentar në Maqedoninë e Veriut ka arritur cilësinë dhe standardet evropiane. Ndryshimet u vunë re edhe në prezantimin  e panairit dental, duke nisur nga prezantimit i materialeve dentare e

MAQEDONI

Zhernosvski: Bisedimet me BE-në, më afër se kurrë

“Si pjesë e kontinentit evropian, ne në mënyrë natyrore i përkasim dhe gravitojmë drejt Bashkimit Evropian. BE është prioritet strategjik i Maqedonisë së Veriut që nga pavarësia dhe tani jemi

MAQEDONI

Pendarovski dhe Reka në rajonin e Tetovës, Siljanovska në Shkup

Kandidatët presidencialë edhe sot në takime me qytetarët, në tribuna dhe në mitingje e vazhdojnë fushatën me prezantimin e programeve dhe koncepteve  të tyre. Në ditën e dhjetë të fushatës,

MAQEDONI

30 mijë anëtarë të Sindikatës paralajmëruan grevë gjenerale në RMV

Republika e Maqedonisë së Veriut (RMV) mund të paralizohet nga një grevë gjeneralë, nëse Qeveria nuk i dëgjon thirrjet për nisjen e negociatave për çështjet që janë në interes të

MAQEDONI

Ahmeti, Thaçi e Haradinaj takohen sot në kufirin Maqedoni – Kosovë

Sot në kufirin Maqedoni-Kosovë, në fshatin Bllacë të Hanit të Elezit do të shënohet 20-vjetori i gjenocidit serb dhe spastrimit etnik “Bllaca 99”, ku do të vendoset gurthemeli i Muzeut

MAQEDONI

Gazetarët të përmbahen nga informimi senzacional!

Lidhur me rastet e vetëvrasjeve dhe raportimet për to, Këshilli për etikë në mediume (KEMM) dhe Shoqata e gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) u bëjnë thirrje mediumeve të përmbahen nga informimi

MAQEDONI

UNICEF: Pothuajse 41.000 fëmijë nuk e ndjekin arsimin parashkollor

Në Maqedoninë e Veriut ku pothuajse 41.000 fëmijë, rreth 61 për qind e fëmijëve të moshës parashkollore (prej 3 deri në 6 vjeç), nuk  e ndjekin arsimin parashikollor, Qeveria u