Banane dhe xhenxhefil për mëngjes

Banane dhe xhenxhefil për mëngjes

Ju rekomandojmë smoothie me banane dhe xhenxhefil. Këta dy përbërës mund t’i kominoni me ndonjë ëmbëlsues, siç është mjalti.

Përbërësit

1 banane e ndarë në feta
1-2 lugë gjelle kos
1 lugë gjelle mjaltë
1/2 lugë gjelle xhenxhefil

Përgatitja: Hedhim në mikser bananen, kosin, mjaltin dhe xhenxhefilin. Përziejini ngadalë derisa masa të bëhet e njëtrajtshme.

Përmbajtja: 157 cal, 1g yndyrë, 57 mg sodium, 34g carbs, 28g sheqerna, 1.5 g fibra, 5g proteina.

Previous Zhernosvski: Bisedimet me BE-në, më afër se kurrë
Next Shanina Shaik realizon edhe një ëndërr, pozon topless për revistën amerikane