Arrestohet 26 vjeçari nga Gërçeci i Shkupit, posedonte armë pa leje
April 9, 2019 335 Views

Arrestohet 26 vjeçari nga Gërçeci i Shkupit, posedonte armë pa leje

MPB ka ngritur padi penale kundër personit F.L. (26) nga fshati Gërçec i Shkupit, për shkak të përpunimit dhe posedimit të armëve pa leje.

“Më 07.04.2019 rreth orës 23:40 në Bulevardin “Aradhet Partizane” në makinën e tipit “Mercedes” me targa të Shkupit, i drejtuar nga i dyshuari, policët kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me një karikues me pesë plumba të kalibrit 9mm, për cilën personi F.L. nuk kishte leje. F.L. është privuar nga liria”, thonë nga MPB-ja.

Previous Tevdovski: Pas zgjedhjeve do të përforcohen kapacitetet e Revizionit Shtetëror
Next Liverpooli e Barcelona në garë për Vinagren