Archive

MAQEDONI

Maqedoni, nesër vendoset nëse do të shpallet epidemia e fruthit në gjithë vendin

Komisioni për sëmundje infektive gjatë ditës së nesërme do të deklarohet nëse do të shpall epidemi të fruthit në nivel të gjithë shtetit. Për momentin, një foshnjë 10 muajshe është

MAQEDONI

Mickoski kundër bojkotimit të zgjedhjeve presidenciale

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski është kundër bojkotimit të zgjedhjeve presidenciale për shkak se, sipas tij, një veprim i tillë i shkon për shtati pushtetit. “Ju që flisni për bojkot,

MAQEDONI

Zaev-Angjushev: Punojmë me përkushtim për të thelluar bashkëpunimin e shkëlqyer me Republikën Federale të Gjermanisë si partner i ynë më i mirë

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev bashkë me zëvendëskryeministrin për Çështje Ekonomike, Koço Angjushev realizuan takim me delegacionin e ekonomisë gjermane, si dhe me përfaqësues të kompanive

MAQEDONI

ASHMAA: Në mesnatë përfundon publikimi i anketave, heshtja zgjedhore fillon më 20 prill

Agjencia për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizuele rikujton radiodifuzerët se sot është afati i fundit për publikimin e rezultateve nga hulumtimi i mendimit publik. Ata thonë se sipas Kodit Zgjedhor,

SHQIPËRI

Vasili: Shteti veprime kriminale ndaj protestuesve, prokuroria të veprojë!

Ai ka denoncuar veprimet kriminale të shtetit që sipas ish-ministrit janë të patolerueshme në një vend demokratik. Të nderuar qytetarë. Jemi sërish në këtë komunikim së bashku për të ndarë

MAQEDONI

Mançevski: Do të kërkojmë kuadër për negociata me BE-në edhe jashtë institucioneve

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës në bashkëpunim me resorë të tjerë kërkon mënyrë për tërheqjen e kuadrit edhe prej sektorit publik edhe jashtë institucioneve për përfshirje në procesin e

EKONOMI

Rritje e ndjeshme e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

Komisioni Rregullator për Energjetikë në Maqedoninë e Veriut (KRRE) ka njoftuar se nga sonte do të rritet çmimi i derivateve të naftës. Benzina tani do të kushtojë për 3 denarë më shtrenjtë,

SHQIPËRI

Kim Mehmeti thumbon Ramën: Me polici e ushtri mbrohet shteti, jo pushteti

Shkrimtari dhe publicisti i njohur, Kim Mehmeti, ka komentuar ngjarjet e fundit në vend, përfshirë protestën e opozitës së bashkuar të shtunën që lamë pas. Në protestë pati të lënduar

KOSOVA

Ferizaj së shpejti digjitalizon arkivin komunal

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, sot gjatë një takimi me ministrin e Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri, ka biseduar për pakon e masave që ka ndërmarrë qeverisja lokale në

KOSOVA

Brengosin rastet e vjedhjeve si dhe rastet e aksidenteve në komunikacion

Para  anëtarëve të KKSB –së , zv/ kryetari I komunës Hasan Alia, ka prezantuar edhe komandantin e ri të  Stacionit policor në Viti, kapitenin Afrim Halili Në Viti, sot kryesuar