Archive

Showbiz

Pasi bashkëshorti i dhuroi 100 milionë euro për rindërtimin e katedrales Notre Dame, reagon Selma Hayek

Një zjarr shpërtheu në katedralen historike në Paris. Zjarri shkatërroi grykën e kishës dhe ka djegur një ndër kullat e saj drejtkëndore. Në një deklaratë, Presidenti francez Emmanuel Macron premtoi

Showbiz

Shqiptarja Eleni Foureira do të përformojë edhe këtë vit në Eurovision

Eleni Foureira do të performojë edhe këtë vit në festivalin evropian të muzikës, i njohur më mirë si Eurovision. Pasi vitin e kaluar përfaqësoj shtetin e Qipros, këngëtarja shqiptare do

Showbiz

Edhe pse shkaktoi aksident, Benedict Camberbeek e fajëson viktimën

Benedict Camberbeek mori pjesë në një incident të pazakontë në ishullin White. Aktori po e ngiste “Lamborghini Urus 4×4” rreth qytetit Freshwater, kur aksidentalisht goditi çiklistin Michael Lawrence (63) dhe

Showbiz

Fifi i shpreh publikisht dashurinë personit të veçantë: E rrotulloj botën për ty…

Këngëtarja e njohur, Fifi, është mjaft aktive në profilin e saj në “Instagram” ku publikon foto e video nga përditshmëria e saj. Së fundmi, ajo ka bërë një postim në

Showbiz

Meshkujt me mjekra kanë më shumë baktere sesa qentë

Një studim i ri shkencor ka pohuar se meshkujt me mjekër bartin më shumë baktere sesa qentë. Studimi, i cili është kryer nga profesori zviceran Andreas Gutzeit, është publikuar në

Showbiz

Gjiko thotë se po rikthehet më i fortë se kurrë

Reperi shqiptar javët e fundit u bë për herë të parë baba pas lindjes së djalit, Zërit. Bëhet fjalë për këngëtarin Asdren Gjikolli, i cili njihet më mirë se Gjiko,

SPORT

Zbulohet se çka folën Salah dhe Hazard: S’ka sen prej tij, ai është i trashë

Mohamed Salah dhe Eden Hazard u kapën  nga kamerat pas përfundimit të ndeshjes Liverpool-Chelsea, me yllin belg që u tall me bashkëlojtarin e tij, Gonazalo Higuainin Liverpooli dhe Chelsea u

SPORT

Luftë deri në “frymën” e fundit, ja cila skuadër do fitojë Premier Ligën sipas Fergusonit

Premier Liga është në një fazë të zjarrtë ku luhet për gjithçka. Por, lufta e titullit është ajo që deri tani po tërheqë vëmendjen. Mançester Siti dhe Liverpuli kanë një

MEDICINË

Shkaku i kancerit është shkruar në ADN e tumoreve

Deri tani, rrënjët e shumë llojeve të kancerit kanë rezultuar të pakapshme, me mjekët që nuk janë në gjendje të heqin dorë nga ndikimi i një numri të shkaqeve kancerogjene

MAQEDONI

Sheqerinska: Të rinjtë tashmë thanë se duan që shteti të vazhdojë përpara

“Të rinjtë e shtetit tonë tashmë thanë se duan shteti të vazhdojë përpara, se nuk duan të humbin kohë në kacafytje politike dhe ndarje politike, si dhe në çështjet dhe