Archive

MAQEDONI

Cipras: Do të bëjmë referendum se si do t’i quajmë fqinjët tanë!

“Madje edhe ata të cilët, me qëllim të mirë kundërshtojnë, për 10 vite ose më pak do ta kuptojnë Marrëveshjen e Prespës për Greqinë”, tha kryeministri grek, Aleksis Cipras në

MAQEDONI

Sela: BDI-ja nuk e dëshironte Pendarovskin, por Oliver Spasovskin si kandidat!

Aleanca për Shqiptarët, Lëvizja BESA si dhe shtabi zgjedhor i Blerim Rekës sot qëndruan në Manastir ku ftuan qytetarët shqiptarë që të votojnë Blerim Rekën për President. Lideri i Aleancës

MAQEDONI

Sugareski: Kemi investuar miliarda euro në infrastrukturë

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve Goran Sugareski sot ka realizuar takim me ambasadorin e Francës Christian Thimonier, si de përfaqësues të Agjencisë për zhvillim të Francës të angazhuar për Ballkanin.

SHQIPËRI

Meta: Shqipëria është partner i besueshëm i NATO-s

Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një vizitë si i “Ftuar i Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në

KOSOVA

Bytyqi investon në shkollën e fshatit të tij

Me rastin e 49 vjetorit të themelimit shkolla fillore e “Mehdi dhe Sylejman Bytyqi” në fshatin Arllat të Drenasit është pajisur edhe me fushë sportive, në të cilën ka investuar

BOTA

Gjykata Evropiane dënon Turqinë

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut e ka dënuar Turqinë për ndalimin “e paligjshëm” të një gjyqtari turk pas një grusht-shteti të pasuksesshëm në vitin 2016. Gjykata Evropiane në

SPORT

Jurgen Klopp më nuk llogaritë në shtatë futbollistë

Sipas të përditshmes britanike, “The Mirror”, Jurgen Klopp dëshiron të rinovojë skuadrën dhe ka bërë një listë prej shtatë lojtarësh që mund të shiten gjatë verës. Pavarësisht nga sezoni i

AUTOTECH

Audi AI:ME është makina elektrike që nuk e kemi parë ndonjëherë (Video)

Megjithëse në fazën e konceptit, kjo makinë elektrike mund të prodhohet me një teknologji shumë të lartë Ka një ndryshim shumë të madh në botën e automobilizmit, pasi deri më

MEDICINË

Trupi dërgon sinjale: Gjashtë shenja të cilat na paralajmërojnë që menjëherë duhet ta ndryshojmë ushqimin!

Problemet shëndetësore dhe dhembjet janë tregues që organizmi ynë mundohet dhe që i është e nevojshme ndihma Ekzistojnë shenja të cilat tregojnë qartë që nuk ushqeheni drejt dhe që mund

Showbiz

Hulya Avsar ende mbetet ikonë e bukurisë në Turqi

Ajo është një ndër gratë më të famshme turke dhe jo vetëm kaq. Bëhet fjalë për këngëtaren turke, Hulya Avsar, e cila tashmë është 55-vjeçare. Artistja është mjaft aktive në