Gjykata Evropiane dënon Turqinë

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut e ka dënuar Turqinë për ndalimin “e paligjshëm” të një gjyqtari turk pas

Kanadaja zgjeron sanksionet, shton 43 persona të afërt me Maduro të Venezuelës

Kanadaja zgjeroi sanksione kundër qeverisë së Venezuelës të Presidentit Nikolas Maduro të hënën, sipas një deklarate të Ministrit të Jashtëm

Në SHBA tani ka po aq ateistë sa katolikë dhe evangjelikë

Për herë të parë, numri i njerëzve të pafe ka kryesuar në një studim sa i përket identitetit fetar të

Ligjvënësit britanikë kërkojnë që Assange të ekstradohet në Suedi

Mbi 70 ligjvënës britanikë i kanë bërë thirrje Qeverisë që të sigurohet që themeluesi i WikiLeaks, Julian Assage të përballet

Ushtria e rrëzon nga pushteti, presidenti përfundon i arrestuar. Ja ç’ka ndodhur

Presidenti i Sudanit, Omar al –Bashir është rrëzuar nga pushteti dhe është arrestuar nga ana e ushtrisë, njoftoi ministri sudanez

Wikileaks: Assange viktimë e përpjekjeve të aktorëve të fuqishëm, përfshirë CIA-n

Organizata ndërkombëtare jofitimprurëse Wikileaks, themeluesi i së cilës Julian Assange është arrestuar sot në Londër, ka akuzuar “aktorë të fuqishëm”,

Banner